Yedekleme, Felaket Kurtarma ve Güvenlik

Herhangi bir bilgi teknolojileri sağlayıcısının sunduğu en önemli hizmet, müşterilerini güvende tutmaktır. Güvenlik, yedekleme ve felaket kurtarma: BT kaynaklarının bilgilerinizi korumak için sunduğu bir stratejinin parçasıdır.

Felaket kurtarma (Disaster Recovery), bir organizasyonu önemli olumsuz olayların etkilerinden korumayı amaçlayan bir güvenlik planlama alanıdır. Disaster Recovery, bir organizasyonun bir felaket sonrasında kritik görevlerini hızlı bir şekilde sürdürebilmesini sağlar.

Şirketinizin verileri iş operasyonları için kritik öneme sahiptir. İşletmeniz için yedeklilik, izleme, destek ve kurtarma işlemleriyle profesyonel bir yedekleme çözümünüz olduğundan emin olun. Verilerinizi korumak, güvende tutmak ve eksiksiz tam bir yedekleme çözümleri uyguluyoruz.

Bilgi işinize güç sağlar ve doğal afetler, kötü niyetli saldırılar veya kullanıcı hataları günlük işlemleri aksatabilir (hatta durdurabilir). Profesyonel olarak yönetilen veriler, iş büyümesinin anahtarıdır ve önemli kesintiler bunu ciddi şekilde etkileyebilir.

Oluşabilecek felaket durumları, siber saldırılardan ekipman arızalarına ve doğal afetlere kadar organizasyondaki sistemi risk altına sokan herhangi bir şey olabilir. Felaket kurtarma planı ile hedef, bir işletmenin mümkün olduğu kadar normal çalışmaya devam etmesini sağlamaktır. Felaket kurtarma süreci planlama ve test etmeyi içerir ve işlemleri geri yüklemek için ayrı bir fiziksel yapı içerebilir.

 

Firma Verilerinin 7/24, Sürekli Yedeklenmesi

Günlük yedeklemelerin ötesine geçin. Sistemleriniz sürekli olarak yedeklenir,  (açık dosyalar da dahil olmak üzere) kaydeder.

 

Yedekleme, Felaket Kurtarma ve Güvenlik

Backup (Yedekleme)

Yedekleme, verilerinizin başka bir cihazdaki veya başka bir konumdaki bir kopyasıdır. Yedeklemeler genellikle günlük olarak gerçekleştirilir. O günün verileri orijinal verilerden kopyalanır ve saklanır. Yedekleme çözümü, hızlı bir şekilde çevrimiçi olması gerekmediği ve bazı verileri (saat/gün) kaybetmeyi göze alabileceğiniz sistemler için uygun olacaktır. Bir yedekleme sistemi, yalnızca zaman içinde belirlenen bir noktaya geri dönebileceğiniz anlamına gelir.

Disaster Recovery (Felaket Kurtarma)

Felaket Kurtarma bir yedeğe sahip olmaktan çok daha fazlasıdır. Disaster Recovery çözümleri, birincil sistem yapısında bir arıza veya beklenmedik problemler oluştuğunda otomatik olarak devreye giren bir sisteme kadar birçok şekilde olabilir. Disaster Recovery (Felaket Kurtarma), iş sürekliliğinin bir parçasıdır. Felaket kurtarma, tüm dosyaları ve verileri kolayca ve hızlı bir şekilde kurtarma gücü ve işinizin çalışmaya devam etme yeteğinidir.