Sanallaştırma ve Veri Yönetimi

Sanallaştırma, yıllar içinde ortaya çıkan en önemli ve yararlı yeniliklerden biridir. İnliva, teknoloji yatırımınızdan daha fazla yararlanabilmeniz için bir dizi sanallaştırma çözümleri sunar. Sanallaştırmayı kullanarak BT kaynaklarınızın ve uygulamalarınızın verimliliğini ve erişilebilirliğini artırın.

Sanallaştırma, sanal uygulamalar, sunucular, depolama ve ağlar gibi bir şeyin yazılım tabanlı veya sanal bir sunumunu oluşturma sürecidir. Tüm büyüklükteki işletmeler için verimliliği ve çevikliği artırırken BT harcamalarını azaltmanın en etkili yoludur.

Sanallaştırmanın Faydaları
Sanallaştırma, önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağlarken BT çevikliğini, esnekliğini ve ölçeklenebilirliğini artırabilir. Daha fazla iş yükü mobilitesi, daha yüksek performans ve kaynakların kullanılabilirliği, otomatik operasyonlar, bunların BT'yi daha basit bir şekilde yönetmesi, işletmesi ve daha az maliyetli hale getirmesi sanallaştırmanın yararlarıdır.

Sanallaştırma uygulamaların ve kaynakların daha hızlı sağlanması ve daha fazla iş sürekliliği sağlarken felaket kurtarma seneryolarında da büyük avantajlar getirir.

 

Sanallaştırma için en iyi 5 neden

  • Mevcut kaynaklarınızdan daha iyi yararlanın.
  • Fiziksel altyapınızı azaltarak ve sunucunuzu yönetici oranına göre iyileştirerek veri merkezi maliyetlerini azaltın.
  • Gelişmiş iş sürekliliği için donanım ve uygulamaların kullanılabilirliğini artırın.
  • Operasyonel esneklik kazanın.
  • Masaüstü yönetilebilirliğini ve güvenliğini geliştirin.

 

Sanallaştırma ve Veri Yönetimi

VMware ESX / VMware ESXi

VMware ESXi, fiziksel bir sunucuya doğrudan yüklenen, amaca yönelik üretilmiş sunucu denetleyicisidir.VMware geniş ürün yelpazesi ile birçok sanallaştırma çözümleri sunmaktadır. Temel ürünleri kobi seviyesi işletmeler için belirli bir donanıma kadar ücretsiz olarak kullanma hakkı sağlarken, üst seviye sistemler için ek lisansa ihtiyaç duyulur.

Microsoft Hyper-V

Hyper-V, Windows'un tüm modern sürümlerinin yerleşik bir bileşenidir. Bu nedenle, Hyper-V'yi kullanmak için Microsoft'tan herhangi bir ek yazılım satın almanıza gerek yoktur. Modern bir Microsoft işletim sisteminiz varsa, Hyper-V'iniz zaten var. Hyper-V Microsoft'un geliştirdiği sanallaştırma yazılımıdır.